Zvezdina uspešna generalna proba za Benfiku! Napredak pao na oproštaju od Bore i rođendanu Marakane (Video/Foto)
Fudbaleri Crvene zvezde slave gol protiv Napretka iz Kruševca, Foto: Starsport©

8. KOLO SUPERLIGE SRBIJE

Trijumf crveno-belih protiv Kruševljana

Objavljeno: 22:18h
Veljko Petrović

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su kruševački Napredak sa 2:0 u osmom kolu Superlige Srbije na stadionu "Rajko Mitić."

Delije su se oprostile od Bore Đorđevića, a na večerašnjem meču proslavljen je 61. rođendan Marakane, doma igrača crveno-belih.

Detalj sa utakmice Crvene zvezde i kruševačkog Napretka
Detalj sa utakmice Crvene zvezde i kruševačkog Napretkafoto: Starsport©

Izabranici Vladana Milojevića poveli su u 30. minutu kada je Bruno Duarte pogodio sa penala i došao do petog pogotka u domaćem prvenstvu.

Domaćin je mogao da vodi i ubedljivije posle prvih 45 minuta, ali je Lazar Balević, 17-godišnji golman gostiju imao pet odbrana.

Mirko Ivanić povisio je na 2:0 u 47. minutu pošto je posle kornera Timija Maks Elšnika ugurao loptu u mrežu pored "šume nogu."

Silas je u 54. minutu prediblao golmana i ostalo mu je da levom nogom šutne loptu u gol, ali je oklevao puno i dodao do Duartea i na kraju ništa od šanse.

U 63. minutu je upravo reprezentativac Demokratske Republike Kongo izašao, a povratnički debi upisao je Nemanja Radonjić.

Silas na utakmici Crvene zvezde i kruševačkog Napretka
Silas na utakmici Crvene zvezde i kruševačkog Napretkafoto: Starsport©

Na 15-tak minuta do kraja Šerif Endiaje je promašio celu loptu sa dva metra, a ostaje nepoznanica da li je čuvar mreže Napretka pipnuo loptu.

Reakcija Šerifa Endiajea na utakmici Crvene zvezde i kruševačkog Napretka
Reakcija Šerifa Endiajea na utakmici Crvene zvezde i kruševačkog Napretkafoto: Starsport©

Onda je Nemanja Radonjić šutirao, a lopta je zakačila Stefana Bukorca i odbila se u stativu.

Glavni sudija Pavle Ilić je u 85. minutu posle provere VAR snimka pokazao crveni karton Urošu Ignjatoviću, desnom beku Kruševljana.